2014. május 31., szombat

Amikor nem akartam abbahagyni az edzést

Ez is eljött. Mármint a bejegyzés címében szereplő állapot. Még pár nappal ezelőtt sem hittem volna.

2014. május 27., kedd

20 perc egyben, és újabb cél: éjszakai futás Balatonfüreden!

Egy ideje nem írtam, ami nem jelenti azt, hogy nem zajlanak az események, csak kevesebb a kiugró történés. Tesszük a dolgunkat a mindennapjainkban, és persze futunk.

2014. május 13., kedd

Első futóverseny és első maraton teljesítve!

Vigyázat, csalok! Bár az "első futóverseny"- kijelentés teljesen helytálló, az "első maraton" azért kíván némi magyarázatot.

2014. május 9., péntek

Nyúlcipő

Úgy alakult, hogy nagyjából egynapos vívódás után vettem egy új futócipőt. Ehhez kellett az is, hogy nemrég jött meg a fizu... innentől viszont "kenyér és víz" egy hónapig.

2014. május 5., hétfő

Mama ma már pulzusmérővel fut

Ha minden igaz, Laura ma megveszi azt a Polar FT1 FT2-es órát, amit közösen néztünk ki. Tök izgi. Bár alapmodell (pontos idő, edzésidő, pillanatnyi-, max.- és átlag pulzusszám, pulzus célzóna, edzésfájl), tudja, amit kell, és mégiscsak EKG-pontosságú, és mégiscsak Polar. Régóta tudjuk, hogy van, amit nem lehet megfizetni (ezt speciel meg lehet: 15.900 18.900 Ft) - minden másra ott a Runtastic.



2014. május 4., vasárnap

Szobabicikli...

Ma nem lesz futás. Kéretik az olvasónak nem abba a hibába esni, hogy azt gondolja: "na, eddig tartott a lelkesedés, innentől már jön a lejtő"!

2014. május 3., szombat

Bréking: ami nem öl meg...

Ami nem öl meg...

A szív "tanul"

Fájnak a bokáim. Tegnap voltam futni, gyűröm az edzéstervet. Az adag: 3*(8 perc futás + 1 perc gyaloglás). Itt tartok/tartunk most, Laurával párhuzamosan egy 12 hetes edzéstervet végzünk, ami a Futanet.hu oldala által egy feliratkozás után bárki számára elérhető. Feliratkoztam a 39 hetes maratoni edzéstervre is... csak úgy, pusztán gyermeki érdeklődésből... :)


2014. május 1., csütörtök

10 év - 10 km

Nem is olyan hosszú morfondírozás után úgy döntöttünk Laurával, hogy elindulunk életünk első futóversenyén 2014. május 11-én, a BBU-által szervezett 10 km-es versenyen, amely Magyarország 10 éves EU-tagságának apropójából került kiírásra. A távot vegyesváltóban tervezzük teljesíteni, 5-5 kilis felosztásban, ha nem jön közbe sérülés, betegség, elháríthatatlan közfeladat vagy egyéb jó kifogás...

Indító...

Először is magamról néhány szót. Ádám vagyok, 32 éves. Mindig tele tervekkel és tele lustasággal. Mások motorja és önmagam fékje, ahogy azt a napokban megfogalmaztam egy munkahelyi továbbképzésen...